Tor Browser – anonymní surfování po internetu zdarma

Jak skrýt IP adresu? Poradíme, jak surfovat na internetu zcela anonymně. Schovejte se na síti při surfování z PC, mobilu či tabletu.

Tor Browser je verze internetového prohlížeče, který je modifikovanou verzí prohlížeče Mozilla Firefox. Nástroj užívá sítě TOR (The Onion Router), která vytváří anonymní spojení mezi uživatelem a navštívenou webovou stránkou. TOR je to síť routerů (TOR má vlastní routery), které si mezi sebou předávají data (šifrují a dešifrují), tato síť tvoří anonymní spojení mezi uživatelem TORu a zadanou URL a tím chrání vámi přenášená data. Veškerá data jsou zasílána výhradně šifrovaně. Anonymní prohlížeč automaticky po několika minutách mění IP adresu! Programátoři TORu tvrdí, že ani poskytovatel internetového připojení nemůže získat data procházející TORem, tento poskytovat maximálně může pouze sledovat kódovaného připojení k síti TOR. TOR Browser nevyžaduje instalaci v PC, můžete ho např. spustit z USB disku.

TOR
Tor Browser

Tor Browser obsahuje obsahuje řadu nástrojů pro nastavení, například:

Vidalia – grafické rozhraní pro nastavení, monitorování a kontrolu programu Tor
Tor – nástroj pro anonymní surfování a publikaci webových stránek
Privoxy – filtrovací web proxy pro ochranu soukromí (odstranění reklamy, pop-up apod.)
Torbutton – plug-in pro Firefox pro snadné přepínání anonymity

TOR
Tor Browser – nastavení

Tor Browser je možné bezplatně používat na PC, mobilu i tabletu (Windows, Linux, Android).

Upozornění
Musíte si uvědomit, že TOR má velmi složitý mechanizmus přesměrování packetů. Když v TORu načtete jakoukoliv stránku, jde to přes několik počítačů a rychlost se zmenší.

Stáhnout Tor Browser